Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Otwarte spotkania z gender studies" - widzimy się 13 maja!

Tym razem Koło Naukowe Studiów Genderowych WNPiD, we współpracy z Gender Studies UAM oraz Genderowym Kołem Literaturoznawczym WFPiK, zaprasza na projekcję filmu ,,Utracona pamięć. Koreańskie niewolnice seksualne" (2007) oraz dyskusję, którą poprowadzi mgr Patrycja Ratajska.

Naszym gościem będzie także dr Rafał Wiśniewski – ekspert zajmujący się Azją.

Spotkanie odbędzie się w środę (13.05) o godz. 18.30, w sali 121 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

--------------------

Opis filmu:

Rząd japoński do dziś nie przeprosił koreańskich kobiet, eufemistycznie zwanych "kobietami do towarzystwa" (ang. comfort women), które pod okupacją japońską były wykorzystywane seksualnie przez japońskich oficerów. Młode dziewczyny już od 12-go roku życia porywano i siłą umieszczano w domach publicznych, gdzie żyły w okrutnych warunkach zmuszane do prostytucji. Szacuje się, że los ten dotknął ponad 200 tysięcy dziewcząt i kobiet koreańskich, które przymuszano do uprawiania seksu z kilkudziesięcioma mężczyznami dziennie. Te, które przeżyły, nadal czekają na oficjalne przeprosiny i należne im odszkodowania.
[opis za: planetplus.pl]

Do miłego zobaczenia!