Feminizm indywidualizmem podszyty: dr Maciej Duda

Feminizm indywidualizmem podszyty, czyli o liberalizmie i mainstreamingu, Nancy Frazer i Agnieszce Graff, bell hooks i Beyonce. O socjalizmie i radykalności, o tym, jaki(e) dziś w Polsce mamy feminizm(my) i czy [oraz o co] jesteśmy w stanie się w tym feminizmie poróżnić?

Feminizm indywidualizmem podszyty, to próba rozmowy o tym jak w 2014 roku wygląda polski ruch feministyczny. Wygląd implikuje medialność, toteż w trakcie rozmowy skupimy się na tym, jak w różnych przekazach ukazywany jest polski feminizm. Rozmowa obejmie jednak przekazy podmiotowe, co do których można mieć przypuszczenie, że ich autorki_rzy mają wpływ na ich kształt. Interesować nas będą przede wszystkim media feministyczne i feminizujące, papierowe i elektroniczne. W trakcie spotkania spróbujemy także sprawdzić jak współczesne teorie amerykańskich feministek wykorzystują polskie przedstawicielki akademickiej myśli i społecznej zmiany.

Teksty seminaryjne:

Maciej Duda - doktor nauk humanistycznych, trener, wykładowca (m.in. Gender Studies UAM, Podyplomowe studium Gender mainstreaming przy IBL PAN Warszawa). Prowadzi szkolenia równościowe i antydyskryminacyjne. Autor książki "Polskie Bałkany"

Zapraszamy serdecznie 18 grudnia 2014 r. o godz. 18:30 w sali 137!
(Wydział Nauk Politycznych i Dzienniarstwa, ul. Umultowska 89a)

.............

maegender.png

AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.